VIEW-MASTER GOGLE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI.

czwartek, 29 września 2016

                 Średnia córka za kilka dni skończy 10 lat. To TEN wiek, w którym nie wiadomo, co takiemu dziecku kupić. Na większość dziecinnych zabawek za duża, po prostu ją nudzą. Na "nastolatkowe" za młoda. Sami nie wiedzieliśmy, jaki prezent urodzinowy  może ją ucieszyć. Wiem, że dokładnie ten sam problem mają urodzinowi goście, a potem powtórka zaczyna się na gwiazdkę. Na rynku nie ma zbyt wielu zabawek/gadżetów dla dzieci dziewięcio-dwunastoletnich. Dlatego niemałym zaskoczeniem dla nas była premiera View-Master-gogle wirtualnej rzeczywistości. Mieliśmy już kontakt z okularami 360 dla dorosłych. Te dla dzieci różnią się tym, że nie mają gumek do zakładania na głowę. View-Master przykłada się do oczu. To bezpieczna opcja, bo dziecko w  każdej chwili może je odsunąć od siebie. Podczas używania tych zakładanych na głowę dzieciaki się przewracały, bo próbowały chodzić w swojej rzeczywistości.

               Moja czterolatka, która pierwszy raz oglądała Natinal Geographic: Dziką przyrodę, co chwilę odsuwała okulary od siebie i patrzyła czy zwierzątka naprawdę biegają pod jej nogami. Nie dość, że przedszkolak ma super zabawę (View-Master przeznaczony jest dla dzieci od 7 lat, jednak Mela korzysta z dóbr rodzeństwa) to jeszcze poznaje nowe rzeczy. Gogle współpracują ze smartfonami wyposażonymi w ekrany o rozmiarach 5-6 cali (12,7-15,24 cm) z systemem operacyjnym Android i iOS) i bezpłatną aplikacją TU ulubiona dziewczynek: Dzika przyroda. Produkt przypadł do gustu całej rodzinie. Największą zajawkę na podróż do safari miał dziadek dziewczynek. Mela tak rozbawiła go szukaniem zwierzątek na podłodze, że sam spróbował i "wsiąkł".

              Gogle View-Master od Mattel do świetny prezent dla dziecka/nastolatka. Przeznaczone są dla dzieci od 7 lat, jednak u nas 4-letnia Mela  jest nimi również zachwycona. Gogle kosztują ok 
120 zł, w zestawie  z nimi jest krążek demo, rozszerzenie można dokupić za 45zł, Aplikacja do nich jest bezpłatna.  Jeśli ktoś nie wie, co kupić dziecku na etapie szkoły podstawowej to jest świetna propozycja. Proponowane aplikacje: kosmos, dzika przyroda i ciekawe miejsca. Gogle 360 to niezapomniana podróż we własnym domu. Zabawa, edukacja i zaszczepienie chęci zwiedzania, Córka cieszy się przed urodzinowym prezentem,  a rodzeństwo i dziadek korzytają się nim pod nieobecność Gaby. 


Lubisz już mnie? Polub.
                                                      

Masz pomysły na prezent dla dzieci w wieku 8-12 lat?
Chętnie przyjmę propozycje, wszystkim nie mogę kupić tego samego ;)

4 komentarze

 1. Aż bym sobie sama popatrzyła :) Kiedyś pamiętam podobną zabawkę z kliszą z pięknymi zdjęciami w trójwymiarze. Nie mogłam się nacieszyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa. Idealny gadżet na prezent. Sama bym z chęcią się tym "pobawiła" 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie świetna sprawa, dorośli też mają frajdę. Zupełnie, jak z kolejką z dzieciństwa, jak tata się pobawił... ;)

   Usuń