JAKI ROWEREK WYBRAĆ DLA DZIECKA?

piątek, 12 sierpnia 2016


                Wczoraj pokazałam Melę na rowerku na trzech kołach. Od razu padły pytania czy nie jest na niego za duża? Zacznę historię od początku. Jej starsza siostra Gaba, nie chciała jeździć na rowerze do ośmiu lat. Mimo, iż miała rowerek na trzech kołach, na dwóch z bocznymi, na dwóch, potem większy na dwóch. Jednak chęci do jazdy an rowerze nie było. Za to chętnie jeździła na rolkach. Naukę rozpoczęła mając pięć lat, mając osiem umiała już skakać z krawężnika i podskakiwać podczas wjazdu na niego.  Potem doskonaliła te umiejętności i z marszu zaczęła jazdę na rowerze. mela idzie podobnym torem, Ma cztery latka. Do tej pory wolała rolki, mimo iż w domu ma rowerek biegowy, miała mniejszy trójkołowy, ma dwukołowy z bocznymi kółkami. Mając nawet pól hurtowni rowerków nie mogę zmusić dziecka do jazdy na nich. tak, jak w przypadku jej siostry, postanowiłam przeczekać.  Choć od czasu do czasu podstawiam jej jakiś pojazd.

                 Tym razem mamy postęp. Mela odważyła się na jazdę. Jako, że rowerek Kinder Kraft 6w1, przewidziany jest dla dzieci dl pięciu lat. Jest w odpowiednich proporcjach dla małej.  Sukcesem jest chęć jazdy do przodu. Do tej pory wszelkie próby kończyły się jazda w tył. Rowerek jest dosyć ciężki, co daje mu stabilności. Mela ma 106cm wzrostu,mimo to odległość siedziska do pedałów jest dla niej odpowiednia. Liczę na to, że to przekona ją do jazdy na rowerze i będziemy mogli jeździć na wspólne wycieczki.

Lubisz już mnie? Polub
                                                      

                Żałuję, że nie mieliśmy go znacznie wcześniej. Rowerek nadaje się już dla rocznego dziecka. Posiada pasy i poręcz zabezpieczającą, podpórki na nóżki. Obrotowe siedzisko, by dziecko nie czuło się wyobcowane podczas spaceru. Praktyczne oparcie i budę. Wolne koło pozwala na kręcenie pedałkami, a rodzic swobodnie prowadzi we własnym tempie. Wszystkie elementy materiałowe dają się łatwo zdjąć do prania. Świetnym pomysłem jest buda. Zarówno słońce, jak i deszcz, nie są w stanie przeszkodzić w jeździe. Mela spokojnie pojeździ na nim jeszcze prze rok.
To mój wybór.

Zapraszam na prezentację
/wejdź w link, subskrybuj, daj kciuka w górę/
https://youtu.be/SsNOwmmg-eINa czym jeżdżą twoje dzieci?


7 komentarze

 1. Fajny rowerek :) Nie ma co na siłę dziecka zmuszać, jeśli samo nie chce. Na rolkach też jest fajna zabawa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wychodzę z takiego założenia. Wszystko w swoim czasie.

   Usuń
 2. Agness ��No rowerek super jest ��Nie nie jest za duźa��Na wszystko przyjdzie czas��Mój mały ma 5 lat i tylko biegowy uwielbia��

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój synek ma 2,5 roku jeździ na podobnym rowerku co Twoja córka z tym, że bardziej spełnia się jako pchacz. Ten model też jest ciekawy, bo ma rączkę aby rodzic mógł popchać dziecko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na długie spacery to fajna opcja, jak dziecko się zmęczy, blokujemy pedały, mała opiera na nich nóżki, a my sterujemy jazdą :)

   Usuń
 4. Córka miała podobny, ale niestety bez opcji obracanego siedzenia. To bardzo praktyczne. Oczekujemy teraz bliźniaków. Gdybym znalazła taki podwójny, było by to idealne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń