ATOPOWA, PODRAŻNIONA SKÓRA-MAM NA TO SPOSÓB.

poniedziałek, 4 lipca 2016

           

             Sucha, szorstka, pękająca skóra. Skłonność do podrażnień. Znasz to uczucie? Ja niestety tak. Odczuwam to zwłaszcza w upalne lub mroźne dni. Swędzące i pękające miejsca utrudniały mi funkcjonowanie. Radziłam sobie z tym z mniejszym lub większym skutkiem. Jednak, gdy okazało się, że moje dzieci to wrażliwce z atopową skórą. podjęłam walkę. Wiedząc, jak swędzenie i zaczerwienienia są dokuczliwe, a nawet bolesne, postanowiłam ochronić przed tym dzieci.

Cztery typy skóry, podobne problemy:

- moja: blada, skłonna do podrażnień, przesuszona, miejscami pękająca,
- syn: bardzo jasna karnacja, przesuszenia, plamy od słońca, podrażnienia od odzieży, kłopoty po wypadku
- córka: blada, pękające, zaognione zgięcia łokci, pod kolanami, atopowa, wysuszona skóra, alergik,
- córka: średnia karnacja, przesuszona skóra, miejscami zaczerwieniona, alergik.

          Nie chciałam, że by moje dzieci czuły dyskomfort z powodu własnej skóry. Szukając łagodzącego kremu trafiłam na taki, który mnie zaskoczył. Krem jest „lekki po palcami”, szybko się wchłania. Przy podrażnionej skórze ważne jest, żeby nie trzeba było intensywnie wcierać w celu rozsmarowania. Zapach jest praktycznie niewyczuwalny, co mnie bardzo cieszy. Jego kolor mnie zaskoczył. Ma lekko niebieską poświatę. Stosuję go po basenie, depilacji, przy otarciach i zaczerwienieniach. Ręczne zmycie naczyń, bardzo wysusza mi dłonie. Zinalfat zaradził i temu. Skóra na dłoniach stałą się gładsza, bez czerwonych plamek przy kostkach. Można go stosować nawet u sześciomiesięcznych niemowląt. Dlatego pokusiłam się o wypróbowaniu na dzieciach. Po kilku zastosowaniach skóra pod kolanami Gaby uzyskała lepszą kondycję. Pęknięcia się zasklepiają, zaczerwienienie mija (rodzice mający małego atopika zrozumieją moją radość z odnalezienia kremu, który te pęknięcia złagodził). Do tego wyleczyłam odparzone paluszki u stóp (tak, nastolatka, modne trampki i cały dzień stopa na gumie). U Meli zaledwie po dwóch dniach zniknęły czerwone plamy z policzków. Skóra syna również dobrze zareagowała na Zinalfat. Osoby rude z bardzo jasną karnacją mają od początku pod górkę: nietolerancja większości kosmetyków, podrażnienia, poparzenia słoneczne, zaczerwienienia. On dodatkowo ma blizny po zeszłorocznym wypadku. Smarując je zauważyliśmy poprawę wyglądu skóry. Mocno bordowe pręgi stają się bledsze, skóra jest bardziej miękka w dotyku, nawet wystające śruby mniej doskwierają przy uelastycznieniu i złagodzeniu kremem.

Lubisz już mnie? Polub
                                                      

           Dlaczego dziś wam o tym mówię? Często pokazywałam zdjęcia zaczerwienień, podrażnień i przesuszeń. Pytałam o rady. Znalazłam krem idealny na cztery różne typy skóry. Pokazuję, czego nie zabraknie w mojej torebce, a także w kosmetyczkach dzieci. Skoro nasze, problemowe skóry polubiły Zinalfat, polubi go każda skóra. Nawet Twoja.P.S. Wczoraj złagodził poparzenie pokrzywą (tak się kończą zabawy w chowanego przy latarkach).


0 komentarze

Prześlij komentarz