ŁAPACZ SNÓW-DIY, CZYLI CO POMOGŁO NA LĘKI NOCNE DZIECKA

środa, 20 lipca 2016
DIY

                       Lęki nocne dziecka potrafią uprzykrzyć życie całej rodzinie. Nas dręczy to od prawie dziesięciu lat. Bywają spokojne okresy,by z nienacka spaść na nas znowu kolejnym napadem strachu. U dziecka nadpobudliwego wystarczy jeden bodziec, by kilka nocy nie było spokojnych. Takim bodźcem może by zwykłą bajka i jej akcja.  Takie dzieci wszystko przeżywają wciąż na nowo. Sny są wtedy tak intensywne, że aż straszne. Oczywiście kończy się to spaniem w łóżku rodziców. Dlatego znalazłam sposób na odstraszanie złych snów. Razem z  Gabą  zrobiłyśmy z włóczki, kilku piórek i koralików oraz  bransoletki, łapacz snów. Do tego wyjęłam z szafy szytą przez mnie poduchę straciuchę chroniącą podczas snu i szydełkowych bohaterów od Joasi Niekonwencjonalna.com. Zestaw ten pomaga Gabce i Meli spokojnie spać. Masz problem ze spokojnym snem dziecka? Zrób z nim odstraszacz złych snów. To naprawdę działa.

       Bez nakładów finansowych na drogie gadżety zrobiłyśmy sympatycznych pomocników. Podusię uszyłam z materiału, który miałam w domu. Celebrowanie przygotowań strażników snu pomaga dziecku podświadomie unikać lęków.  Poniżej krok po kroku, jak zrobić łapacz snów.
Lubisz już mnie? Polub
                                                      
1 komentarze

  1. Świetny łapacz snów za symboliczne pieniądze. Mam nadzieję, że tylko okaże się pomocny. Mój synek ma dopiero pół roku, więc jeszcze nie potrzebuje takich amuletów, ale nie mam pojęcia, jak będzie za kilka lat.

    OdpowiedzUsuń