CO ZROBIĆ Z NIECHCIANYM PREZENTEM?

niedziela, 27 grudnia 2015
 
         Gwiazdka to czas prezentów i radości. Najbardziej cieszą się dzieci, gdy przejedzone słodyczami odpakowują kolejna pakę. Nie zwracają uwagi na to, co dostały, są w amoku rozrywania pudełek. Prawdziwa radość nadchodzi dopiero na drugi dzień, w wigilię podniecenie nie daje im się skoncentrować na tym, co dostały. Czasem może zdarzyć się, ze dostały pięć jednakowych zabawek, czy takie, jakie już mają. Większe dzieci, nastolatki, czy już dorośli nie zawsze dostają wymarzony prezent. Jeśli mieszkasz na wsi i połowa rodziny kupuje ci ciuchy u sympatyczne pani Mirki, nie masz problemu. Po świętach idziesz mówisz, że jednak potrzebujesz czegoś innego i wymieniasz. Jednak nie każdy ma ten komfort. Zazwyczaj prezent dostajesz bez paragonu. Siedzisz wtedy i myślisz, co z tym zrobić? Możesz spytać o paragon osobę, która cię obdarowała, mówiąc np. że masz identyczną rzecz, możesz wymienić na coś do kompletu, drugą część itp.

        Jeśli nie masz śmiałości poprosić o paragon, możesz również wystawić prezent na sprzedaż lub wymianę. Jeśli chcesz wymienić poszukaj grup lub for w okolicy, żeby nie ponosić kosztów przesyłki. Wystaw przedmiot i podaj listę tego, co chcesz za niego otrzymać. Strony sprzedażowe zna każdy, nie muszę ich przybliżać. Każdy zapewne wie, gdzie może sprzedać niepotrzebne rzeczy. Jest też druga opcja, nawet jeśli dostałeś to, czego chciałeś mam mnóstwo okazji do kupienia znacznie  taniej tego, czego właśnie szukasz, bo dużo nietrafionych prezentów trafia teraz na aukcje.

       Nietrafionym prezentem może okazać się rzecz niesprawna. Osoba, która ci ją kupiła oczywiście nie sprawdziła, ty nie masz paragonu i co teraz? Oczywiście możesz poprosić o paragon, by reklamować. Nie jest on jednak konieczny. Wystarczy wyciąg z karty, jeśli był w ten sposób opłacany, faktura lub oświadczenie osób towarzyszących podczas zakupów. Nie rezygnuj, masz szansę cieszyć się z gwiazdkowych prezentów. Wystarczy odrobina chęci.


Jak twoje prezenty? Wymieniasz, sprzedajesz, czy masz swoje wymarzone, a teraz szukasz 
wyprzedażowych okazji?

                                                         

14 komentarze

 1. Na szczęście są trafione, nie chciałabym się jeszcze stresować co z tym zrobić, pewnie bym podała dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie niezła lotka, przekazać, byle nie do osoby, od której był ;)

   Usuń
 2. Na szczęście u nas obyło się bez niechcianych lub niesprawnych prezentów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś trafił nam się niesprawny, z braku wiedzy zalegał, a mógł fajnie służyć :(

   Usuń
 3. Na szczęście w tym roku otrzymałyśmy te prezenty, które chciałyśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas się trafił, jednak tak nietrafiony, ze nie wiem, czy komuś sprzedam :P

  OdpowiedzUsuń
 5. W Łodzi organizowana jest specjalna wymianka :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Z nieba mi spadłaś. Tak się składa, że dałam prezent, który jak się okazało nie działa, a paragonu nie mam :/ Już pominę fakt, że wstyd jak cholera przed obdarowaną osobą, ale chciałabym jakoś odzyskać pieniądza albo wymienić towar na sprawny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka lat temu popełniłam ten sam błąd, tylko niesprawny prezent trafił do nas-zalega do dziś. Warto uczyć się na i przekazywać wiedę innym :)

   Usuń
 7. U mnie przerabiamy to rok za rokiem, dlatego w te Święta napisaliśmy list do św. Mikołaja ;) z listą prezentów do wybrania. Ja w sumie wysłałem link do tego artykułu: https://www.toys4boys.pl/blog/9_Zr%C3%B3b-sobie-prezent.html który polecam wszystkim Paniom :) Ja dostałem szklankę do whisky i jestem happy :)

  Pozdrawiam poświątecznie!

  OdpowiedzUsuń