Poczytajki-pomagajki. Dokuczalska i nowa w przedszkolu

czwartek, 5 marca 2015


      Jako dziecko lubiłam książeczki z serii poczytaj mi mamo, obecnie odnalazłam ich odpowiednik w serii POCZYTAJKI POMAGAJKI to seria, której celem jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach: kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowania czasem trudno zaakceptować. „Nowa w przedszkolu” oraz „Dokuczalska” dzięki swoim przygodom w przedszkolu dowiadują się, że zawsze warto próbować, bo… podobnie jak inni bohaterowie serii POCZYTAJKI POMAGAJKI: Nieśmiałek, ChoroWitek, Sama, ArcyBolek, Zmyślacz czy Gaduła, każdy jest ważny!


    

„Nowa w przedszkolu”
Każdy z nas przeżył kiedyś pierwszy dzień w przedszkolu lub szkole. Nie dla wszystkich są to miłe wspomnienia. Podobnie ma mała Zuri. Dziewczynka jest ciemnoskóra, więc gdy trafia do polskiego przedszkola, budzi zarówno zainteresowanie, jak i niechęć rówieśników. Otuchy dodaje jej ulubiona zabawka – drewniana żyrafa oraz mama i przedszkolanka, które organizują pewne ciekawe wydarzenie. Czy to pomoże Zuri przekonać do siebie inne dzieci i polubić nowe miejsce?

Autorką „Nowej w przedszkolu” jest Katarzyna Pruchnicka, dziennikarka Radiowej Trójki,
w której prowadzi m. in. program „Zagadkowa niedziela” oraz audycję „Do południa”. Rysunki
do książki wykonała Dorota Szoblik, znana i ceniona ilustratorka literatury dziecięcej.

„Dokuczalska”
To historia Amelki, której sprawia przyjemność dręczenie kolegów. Szczypie, bije i robi innym dzieciom krzywdę, przez co sieje postrach w całym przedszkolu i nikt nie chce się z nią bawić. Pewnego dnia przytrafia się Amelce dziwna rzecz... jej ręce mają dość dokuczania i uciekają
w świat. Czy to nauczy ją, że nie jest fajnie być krzywdzonym?

Joanna Fabicka to pisarka i felietonistka, a z wykształcenia filmoznawca. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka w dysfunkcyjnej rodzinie. Ilustracje do „Dokuczalskiej” wykonał Daniel de Latour – uznany grafik, rzeźbiarz i twórca komiksów. Współpracuje zarówno z czasopismami dla dzieci, tj.  „Świerszczyk”, „Miś” oraz dla dorosłych tj. „Wysokie Obcasy” czy „Art&Business”. Prywatnie jest też członkiem kapeli grającej wiejską muzykę. 
Autorki: Katarzyna Pruchnicka, Joanna Fabicka
Tytuły: „Nowa w przedszkolu”, „Dokuczalska”
Data premiery: 18 lutego 2015
Wydawnictwo: MUZA SA
Kategoria wiekowa: 5+
Cena detaliczna: 18,90 zł

Autorki: Katarzyna Pruchnicka, Joanna Fabicka
Tytuły: „Nowa w przedszkolu”, „Dokuczalska”
Data premiery: 18 lutego 2015
Wydawnictwo: MUZA SA
Kategoria wiekowa: 5+
Cena detaliczna: 18,90 zł


     
                                                   Czytasz książki? Polub.
                                              

6 komentarze

 1. Fajne książki, nie znałam ich wcześniej. Na pewno przydadzą się nam teraz, bo Zosia ma już 3,5 roku. Ciężki okres w przedszkolu już za nami ale czasem ciężko jest wytłumaczyć córce dlaczego dzieci są niegrzeczne lub nie miłe taka bajka na pewno pomoże :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam je wczoraj w bibliotece! Nawet już miałam jedną w ręce i chciałam wypożyczyć, ale mój Urwis w tym czasie, gdy ja szukałam czegoś fajnego zdążył wybrać sobie 8 innych książek, więc odpuściłam. Następnym razem się skuszę chyba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książki, bardzo pomagają w tłumaczeniu różnych trudnych sytuacji. Swego czasu czytaliśmy o jeżu adoptowanym. U nas o tyle łatwiej zrozumieć i zaakceptować "inność" że pracuje z osobami niepełnosprawnymi i dzieci od początku mają z nimi kontakt. Pozdrawiam Magdalena :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, nie znałam tej serii. Musze się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałyśmy o nich, jednak jeszcze żadnej nie widziałyśmy ,,na żywo". Gdy jednak przyjdzie czas, na pewno zawitają w naszej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń