mama z pasją

sobota, 21 czerwca 2014


Każda z nas zadaje sobie codziennie setki pytań związanych z wychowaniem dzieci, targają nami rozterki czy nie jestem za ostra, czy może zbyt łagodna? Jak długo pozwolić płakać w poduszkę zanim przytulę?

Susan Merrill, matka piątki dzieci, własnych oraz adoptowanych również szukała rozwiązań. Przy dzieciach w różnym wieku, z różnych środowisk, z różnym temperamentem znalazła inspirację w Starym Testamencie.

Jej przewodnikiem stał się Nehemiasz. Ukochał on swój lud, będąc z dala płakał nad jego losem, by wreszcie odbudować mur chroniący Izraelitów. W podobny sposób mama z pasją buduje solidny mur wychowania. Cegłą po cegle z solidna zaprawą.

Susane Merill nie jest ideałem, potrafi przyznać się do tego, że również zdarzyło jej się przeoczyć waży etap w życiu syna. Wyciągnęła jednak z tego wnioski i swoimi metodami i pasją dzieli się z czytelniczkami.

Praktyczny poradnik jak utkać sieć przyjaźni i wzajemnej informacji o dzieciach, na co zwracać uwagę, jak słuchać i po prostu kochać.

 W pędzie obecnych czasów czasem zatracamy się w rzeczach mało istotnych przeoczając to, co naprawdę ważne. Mama z pasją to kobieta dążąca do bycia po prostu mamą

3 komentarze