SZAFA NAROŻNA-TAK, CZY NIE?

czwartek, 9 kwietnia 2015
            Stając przed wyborem szafy zastanawiałam się, jaka ona ma być. W sypialni wiadomo-zabudowałam wnękę, na korytarzu podobnie, u dziewczynek zleciłam zabudowę skosu, więc został pokój nastolatka. jeśli myślisz, że ciężkim tematem było pogodzenie niespełna trzylatki z prawie dziewięciolatką na małej przestrzeni, zachęcam do zaspokojenia wizji dorastającego chłopaka. Zmiana jego pokoju miała być znikoma-teoretycznie. Wyrzucić regał, dostawić biurko, kupić rolety i szafę.

           Przestrzeń pozwala na szafę narożna, która choć może wydaje się meblem "nieustawnym",jednak system meblowy pozwala na dokupienie reszty regału, jeśli ktoś ma takie życzenie. Młody nie miał.
Po obejrzeniu 150 szaf narożnych, odrzuceniu z marszu nieodpowiednich kolorystycznie (pierwsza wersja zmiany miała objąć kolor ścian na czarny i bordo, mebli na białe z nadrukami. Jednak nastolatek zmienił zdanie: ściany białe, meble venge.

    
           Przemalowanie niebieskich ścian zajęło mu tydzień (chcesz wiedzieć dlaczego? wejdź tu)nam szukanie szafy pod jego nowa wizję dwa dni. Dostaliśmy zadowalającą w meble vox. szafa jest bardzo przestronna. Posiada liczne półki na koszulki, spodenki itp. Dwa drążki-krótszy i dłuższy) oraz pojemny dół na pudełka z bielizną. Plusem narożnej szafy jest małą powierzchnia zajmowanego pokoju  przy jednoczesnej dużej przestrzeni do przechowywania.
Gdy młody zmieni zdanie możemy dokupić regał na książek, który będzie tworzył spójna całość z szafą.

 Złote zasady porządku w szafie nastolatka:
-możliwie najwięcej rzeczy na wieszakach (dzięki temu nie ma bałaganu podczas szukania-wszystko widać i wystarczy sięgnąć po wybraną rzecz)
 -kolorystyczny ład (jeśli tego nie praktykujesz zacznij, rzeczy wiszące kolorami są lepiej wyeksponowane-jest do nich szybszy i łatwiejszy dostęp
-wyrzuć wszystko w czym nastolatek nie chodzi dłużej niż sezon (zwiększy to przestrzeń oraz pozwoli na zachowanie większego porządku)
-pudełko, kosz, szuflada na bieliznę (zapobiega to szukaniu na półkach i wysypywania wszystkiego na środek)
 Do szafy narożnej zmieściły się rzeczy z szafy dwudrzwiowej z nadstawką,
jest pakowna, jeśli ktoś ma wolny kąt, a planuje zmianę mebli, polecam.


                                                                 Podobne artykuły:
Jak układać ubranka dziecka?

Co myślisz o narożnej szafie?  Polub i skomentuj.
                                                          

8 komentarze

 1. My u dzieciaków mamy narożna i jest super :-)) ostatnio widziałam taką ala garderoba z podświetleniami :D czadowa :D

  OdpowiedzUsuń
 2. szafa jest genialna, ja szukam inspiracji na pokój córki, tzn plan juz mam, ale problemem sa skosy :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ej, a mój o pokoju dziewczynek na poddaszu? Szafa na zamówienie, która mamy pod skosem sprawdza się świetnie, jest jednym z najbardziej przemyślanych mebli, który posiadamy.

   Usuń
  2. dokladnie szafa przesuwna na zamowienie :-))

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Chciałam mu kupić większa, ale chciał taką, są jeszcze opcje podwójnych półek, dodatkowych drążków, w takie szafy wchodzi się, jak do garderoby do środka.

   Usuń
 4. mam takie w domu dwie i przyznam że jest bardzoooooo pakowna. Polecam. agakru11

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy u siebie szafę narożną, super sprawa.

  OdpowiedzUsuń