Ever after high-recenzja

sobota, 31 maja 2014
     Czytaliście zapowiedź książki Ever after high-księga legend,wraz ze mną czekaliście na rozwinięcie wątku i odpowiedź na pytanie, jak  potoczą się dalsze losy nastolatków?  Czy moja zagmatwana wizja miała odzwierciedlenie w tej historii?Książka przyszła pachnąca drukiem. tez lubicie wąchać nowe książki? Od razu poczułam coś więcej, księga legend pachniała magią. Czytałam jednym tchem, pranie zalegało, obiad opóźniony, a ja przy książce.

Ever after high to kontynuacja bajek z naszego dzieciństwa. Córka śnieżki Apple White oraz córka Złej królowej Raven Queen są nierozerwalnie związane losami baśni. Jedna z niecierpliwością oczekuje Dnia Dziedzictwa by z radością przyjąć swe przeznaczenie, druga pragnie by jej bajka miała inne zakończenie.

Raven Oueen targają sprzeczne emocje. Z jednej strony wie, że powinna pójść drogą przeznaczenia, z drugie jaj natura jest inna niż  postaci, którą ma się stać. Z natury dobra wzbudza jednak lęk innych.

Czy nie podpisanie księgi naprawdę odeśle w zapomnienie jej baśń, a ja samą unicestwi? Czy dobra Raven będzie zdolna do tego, by wraz z odmową pójścia w ślady swojej matki by skazać bohaterów swojej opowieści na zniknięcie? Czy wreszcie pozwoli by jej najlepsza przyjaciółka Appel White nie mogła żyć długo i szczęśliwie ze swoim księciem?
Koniec jest zaledwie początkiem. Już z niecierpliwością czekam na kolejne części, by móc poznać dalsze-nowe  losy bohaterów bajek z mojego dzieciństwa.


                                         Bukowy Las Sp. z o.o.    
                                Ever After High możecie kupić TU.11 komentarze

 1. Teraz to dałaś do myślenia :) a co do wąchania książek też to robię i kocham ich zapach

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja może też bym to przeczytała? O.o Podoba mi się okładka, a wtedy często są dobre książki ;)
  Naprawdę warto, jeśli jestem piętnastolatką? ;)
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,
  http://stylbycia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. saro warto, to swiat nastolatek, z podobnymi problemami, jak wrealnym swiecie Bozena

  OdpowiedzUsuń
 4. kiedyś zastanawiałam się co by było,gdyby była kontynuacja takiej bajki, teraz chętnie wrócę z sentymentem do książek z mojej młodości i przeczytam dalsze losy /Mariola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My szłyśmy o krok dalej, wymyślałyśmy dalszy ciąg i bawiłyśmy się poprzebierane w suknie mam :)

   Usuń
 5. A ja się pogubiłam co to za cykl, bo mi przypomina to te straszne lalki co sprzedają teraz? Wybacz zacofanie, ale moje małe póki co to książki sobie do buzi wklada :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nawet nie przypuszczasz, jak szybko to się zmieni, lalki rzeczywiście przypominają monsterki, ale dla 8-12latki są po prostu ciekawe i piękne :)

   Usuń