Ever After High -baśniowa zapowiedź

sobota, 10 maja 2014


Uwielbiam świat bajek, dlatego zapowiedź nowej serii przygód córek Królewny Śnieżki i Złej Królowej od razu zwróciły moją uwagę. Wróciłam do wspomnień, gdy z koleżanką biegałyśmy w ślubnej i sylwestrowej sukience mamy z jabłkiem w ręku wygłaszając:

"-lustro, lustro powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?
na co druga odpowiadała
                -tyś Królowo piękna, jak gwiazdka na niebie, ale Śnieżka 1000razy piękniejsza od ciebie".Zabawom nie było końca, a teraz znów mam możliwość bawić się od początku w nowej wersji wraz z moimi córkami. Z pierwszych dwóch rozdziałów "Księgi legend" dowiaduję się, że Śnieżka i Zła Królowa również miały córki. Kończą się wakacje, a one wracają do szkoły by wypełnić swe dziedzictwo.Dobra Raven Queen bije się ze sobą, bo ma powielić historię podając Apple White zatrute jabłko, czego ta druga nie może się doczekać, by móc wieść szczęśliwe życie. Czy przeznaczenie się dopełni? Jak przyjmą swoje dziedzictwo 15latki, które marzą o dyskotekach, książętach na białych koniach i szczęściu?

Tego dowiemy się już 21maja w dniu premiery. Wydawnictwo Bukowy Las pokazuje przedsmak dobrej zabawy swoją zapowiedzią zapowiedzią. 

A ja mam SWOJĄ koncepcję na dalsze losy:

Raven i Apple mają inne pragnienia. jedna jest dobra i uczynna, pomimo, iż matka os dnia jej narodzin uczyła ją jak wydobyć z siebie zło, druga natomiast kochana przez wszystkich marzy o kontynuacji swojego szczęśliwego życia u boku tego jedynego.

Raven ma wątpliwości, pomimo świadomości ciążącego na niej obowiązku planuje się od niego wymigać, Apple podejrzewa, że nie dostanie zatrutego jabłka od kogoś o tak dobrym sercu. To pokrzyżuje jej plany na sielankę u boku księcia.

Biorąc sprawy w swoje ręce Appel zostaje się tą Złą, która za wszelką cenę star się osiągnąć swój cel. Po woli na jaw wychodzą też fakty, że starszyzna mając wgląd w przyszłość, 15lat temu podmieniła dziewczynki niczego nieświadomym rodzicom . Dlatego wraz z nadejściem Dnia Dziedzictwa budzi się prawdziwa natura Raven...


Co będzie dalej? Jak potoczą się ich losy? Dowiemy się tego już 21maja. 
Seria książek jest przeznaczona dla dziewczynek w wieku 7-12lat.
Będzie można również kupić lalki  (już mamy swoją faworytkę) oraz oglądać bajkowe filmiki z bohaterkami.
A teraz mam dla was małą zachętę, pod podanymi linkami można ściągnąć darmowe fragmenty opowiadań
http://www.legimi.com/ever-after-high/
http://www.fabryka.pl/index.php?id=679

Bawcie się przy czytaniu i czekajcie wraz ze mną na premierę.

5 komentarze

 1. Ciekawe jak to będzie ale twoja wersja super ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja mama nie miała sukni balowej, miała za to wiśniową koszulę nocną z rękawami z koła, idealna dla królewny:) Szafa była naszym lochem, często po pobycie w nim wszytko wylatywało z niej z pieronami...szybko więc od księżniczek przechodziło się do zabawy w sklep. Mama szyła więc sklep był dobrze zaopatrzony:) czasem dostałyśmy jakieś ścinki, szczyt radości. Twoja wersja dalszego ciągu poplątana jak w życiu:)) Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 3. Przerażają mnie te lalki. nie mają w sobie za wiele z delikatności, niewinności. takie są... ciężko określić.
  Ale cieszę się że nie muszę czytać o tych barbie. Nie przekonują mnie wymyślone w taki sposób historie.
  Ale twoje wizję ciekawe. Daj znać czy się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jasne, że dam :), a lale,nam się podobają, ale my z Gabą w klimacie jesteśmy od kilku lat, najpierw bratz, potem monsterki

   Usuń
 4. Bawiłam się, jako dziecko w Alicję z krainy czarów, godzinami przed lustrem ;) córka Alicji? ciekawe /Mariola

  OdpowiedzUsuń