test zabezpieczeń

niedziela, 1 grudnia 2013
  
     Dzięki projektwyprawka dostałam możliwość przetestowania zabezpieczeń firmy Reer.


Nie jest to nasz pierwszy kontakt z zabezpieczaniem domu (o porażkach pisałam TU)

 Ocena ogólna:
trwałe, skuteczne, bezpieczne, w większości łatwe w montażu, łatwe w demontażu, można używać ich wielokrotnie.

Reer Zabezpieczenie plastikowe narożników 6 sztukNarożniki:
 łatwe w montażu,mogły być odrobinę grubsze przezroczystość zapewnia zlanie się z otoczeniem i nie przyciąga tak uwagi maluszka, jednak jeśli już nasza pociecha je wypatrzy dotąd będzie je podważać paluszkami, aż je odklei, klej łatwo zmyć z mebli, w porównaniu z produktami o tym samym zastosowaniu oceniam bardzo podobnie.
Reer Zabezpieczenie do kontaktów elektrycznychZabezpieczenia gniaz
dek elektrycznych:
łatwe w montażu i demontażu(wciśnięcie palcem, odblokowanie kluczykiem), skutecznie zabezpiecza gniazdko, dziecko nie ma możliwości samo wydłubania paluszkami zabezpieczenia, skuteczne równie jak podobne z innych firm, niewątpliwą zaletą jest to, że są małe,nie rzucają się w oczy.


: Samoprzylepne zamknięcie na rzep:
nazywam go plastrem zabezpieczającym, skuteczny, choć dziecko kombinuje jak go odkleić, jednak charakterystyczny chrobot rzepa daje sygnał jak tylko małe paluszki majstrują przy nim, porównywalne z tymi z innych firm,kolor mógłby być inny (mało kto ma raczej różowe meble) i zrezygnowałabym z napisu.

 Bardzo skutecznie chroni przed przytrzaśnięciem palców (wielokrotnie próbowałam trzaskać trzymając dłoń przy futrynie-dorosły również ma bezpieczne place), wykonane z elastycznej pianki amortyzuje , porównywalne z podobnymi produktami innych firm.mój zdecydowany faworyt. Fantastyczne rozwiązanie, dosyć proste w montażu, choć trzeba użyć wkrętarki, szafka,czy szuflada nie jest dostępna w żaden sposób dla naszego maluszka.Zabezpieczenie montowane wewnątrz ,dzięki temu nie widać go i nasze meble nie "cierpią" wizualnie. Dziecko może do woli próbować szarpać za drzwiczki czy szufladę, zawartość jest dla niego niedostępna. Otwiera się za pomocą magnesu (tu znalazłam maleńki minus-nie wyślę już dziecka po talerzyk, bo nie otworzy szafki ;) Polecam każdemu.


Ocena jest poparta doświadczeniem matki trójki dzieciaków.


8 komentarze

 1. Super sprawa jeśli chodzi o zabezpieczenia, tym bardziej że sama mam na gniazdka bo dziecko paluszki wkładało, na gaz bo kurki odkręcało , polecam i na rogi wszelakiego typu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. teraz szukam bramki do kuchni,bo osłonki mi nie pasują :(

   Usuń
 2. To ostatnie zabezpieczenie mnie zaskoczyło :) Nie wiedziałam że są takie fajne opcje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. to zamkniecie magnetyczne wydaje sie bardzo ciekawe! duzy plus skoro nie "psuje" wizualnie mebli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie , te wszystkie fioletowe, białe i różowe pasują do ciemnych ,mebli jak przysłowiowej śwince siodło :(
   do tego przyciągają uwagę dzieciaków i dzieci przy nich majstrują

   Usuń
 4. Akurat u mnie na czasie bo poszukuję zabezpieczeń na szuflady i drzwi. Ala ciągle przycina sobie łapki w szufladach, no jakoś topornie jej idzie nauka otwierania i zamykania, nie potrafi pojąć że trzeba zabrać paluszki jak szufladkę się zamyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj znam to ,mam komodę, która ma wyjątkowo paskudny system zamykania, jak szuflada wraca to jakby pędu nabiera i jak kiedyś mi przycięła to aż zawyłam

   Usuń