Wyniki konkursu DZIECKONA WARSZTAT

wtorek, 12 listopada 2013
Konkurs zakończony! Wszystkie pomysły przeczytane, z dużym prawdopodobieństwem - część z nich zrealizujemy w kolejnej edycji.
dnw plakato stateczna wersja
Wszystkim, którzy wzięli udział w naszym pierwszym konkursie w ramach DZIECKA NA WARSZTAT, wszystkie matki serdecznie dziękują. Pomysłów było co niemiara! Czytałyśmy, naradzałyśmy się, glosowałyśmy i w końcu wybrałyśmy 18 osób, które otrzymają od nagrody.
Jesteście ciekawi? No ja myślę! No to teraz szybciutko - kto, co wygrał.
NAGRODA NR 1
Od Biesów Dwóch: filcowy zestaw śniadaniowy (jajko, ser, pomidor, truskawki, itp.) wędruje do Pani Aleksandry Filipowskiej za następujący pomysł:
Nasza propozycja to warsztaty uczące tolerancji i pokazujące różnic między ludźmi. Różne kolory skóry, różne kultury, religie, mocne strony różnych narodowości, przykłady znanych osób. Warsztaty połączone z nauką geografii. Druga propozycja to warsztaty fotograficzne dla rodziców i dzieci - po pierwsze chyba każda mama ma fioła na punkcie fotografowania dzieci, na pewno więc przydałyby się jakieś wskazówki profesjonalistów, a i dzieci można nauczyć fajnie pozować albo bawić się w różne stylizacji i cykać podczas zabawy.
NAGRODA NR 2
Od Fun by Ann: para filcowych sówek przytulanek i personalizowana kartka okolicznościowa oraz broszka lub bransoletka została przyznana Pani Aleksandrze Grzeszczyszyn za propozycję:
Warsztaty Małego Globtrotera, czyli dzieciak w terenie. Warto pokazać dzieciakom, ile piękna jest dookoła niego, jak to piękno dostrzegać i jak bardzo warto to robić! W zakres warsztatów wchodziłoby zwiedzanie zarówno otoczenia przyrodniczego, jak i poznawanie zabytków, zwiedzanie muzeów, galerii, kościołów, oglądanie pomników, tych bardziej i mniej znanych miejsc dookoła. Dziś, kiedy dzieci zbyt chętnie przesiadują przed komputerem i tv nie jest łatwo wychować małego globtrotera, ale warto się o to starać.
NAGRODA NR 3
Od Kinderków: gwiezdna girlanda (szyta) i sowia poszewka na jasiek otrzymuje Pani Klaudia Sobatanka za zaproponowanie warsztatu:
Mój pomysł na warsztat to KREATYWNY RECYKLING Z DZIECKIEM 
NAGRODA NR 4
Od Kreatywnika: szydełkowa lala i zestaw zeszytów kreatywnych Lilla Lou dla Pani Bernadetty Bomby za:
Moja propozycja to warsztaty "Kto ty jesteś?Polak mały". Warsztaty uczące dzieci w łatwy i przystępny sposób historii naszego kraju, tradycji, kultury, obyczajów. Uczyć bawiąc-takie byłoby ich założenie. Poprzez zajęcia rysowania, fotografii, techniczne, np wyklejanie, lepienie z modeliny, muzyczne, poznawanie piosenek ludowych, wierszy polskich poetów. W ramach takich warsztatów można by zabrać dzieci do muzeum albo archiwum, a jeśli jest możliwość do skansenu. Pokazać maluchom, że polska tradycja i kultura są piękne.
NAGRODA NR 5
Od Kreatywnym Okiem: koszyk z papierowej wikliny otrzymuje Pani Monika Kaczmarek za propozycję:
My proponujemy warsztat sportowy. Ruch to zdrowie, jak wszystkim wiadomo. A że dzieciaki uwielbiają zabawy ruchowe, wszystkim dobrze wiadomo. Starsze można zapoznać z dyscyplinami sportowymi, historią sportu, a młodsze zaprosić do wspólnych ćwiczeń, pójść na basen, rower, pograć w piłkę.
NAGRODA NR 6
Od Lasche Junk: Memo Wycinanki http://zuzutoys.pl/125-memo-wycinanki.html wędruje do Pani Alicji Lange za warsztaty:
Mój pomysł: Warsztaty teatralne- wcielanie się w inną postać, odgrywanie scenek, pokazywanie emocji, przy tym ćwiczenie pamięci, świetna zabawa, przebieranie się za jakąś postać, dla dzieci to świetna zabawa i bardzo rozwijająca, kreatywna, zajmująca, zabawna.
NAGRODA NR 7
Od Mamuśki 24: zestaw 12 mufinek, do wyboru: czekoladowe, bananowe, gruszkowe zostaną wysłane do Pani Anny Huszczak za:
Warsztaty dobrych zachowań - czyli jak się bawić, by wszyscy byli szczęśliwi i nikt nikomu nie sprawiał przykrości. Jak się dzielić zabawkami i dogadywać między rówieśnikami. 
NAGRODA NR 8
Od Mamy Trójki: poduszka, przytulanka, zakładka do książki zostały przyznane jedynemu panu - Panu Maciejowi Bojdo za propozycję:
A ja proponuję Warsztat na Warsztacie! Zależy od wieku dzieci to może wbijanie jakichś plastykowych gwoździ w styropian, zakręcanie śrubek, małe majsterkowanie!
NAGRODA NR 9
Od My Home and Heart: okrągła poducha, na której będzie sypiała Pani Sywia Bomba w zamian za zaproponowanie:
Mój pomysł na Warsztaty z dzieckiem to "Warsztaty Małego Podróżnika". Opierałyby się one przede wszystkim na poznawaniu kontynentów, niezwykłych miejsc oraz na pogłębianiu wiedzy na temat kultury, tradycji oraz charakterystycznych arcydzieł architektury. Dzięki tak interesującym warsztatom dzieci miałby okazję poznać kontynenty oraz wiedziałby gdzie te miejsca znajdują się na mapie. Na takich warsztatach dużą rolę odgrywałyby zabawy, dzięki czemu dzieci nie nudziłyby się tylko z ciekawością przyswajały swoją wiedzę.
NAGRODA NR 10
Od Nasze Rodzinne Podróże: autorska gra Zwiedzamy Chorwację dla Matki Debiutującej za propozycję:
Skoro się okazało, że jest to projekt międzynarodowy, to może warsztat lingwistyczno-filologiczny? Skąd się biorą słowa? Jak brzmią w różnych językach znane piosenki np. Panie Janie (słuchanie, powtarzanie). Jak piszemy po polsku, jak np. w rosyjskim, a jakie znaczki popełniają Chińczycy. Zdaję sobie sprawę, że taki warsztat to raczej dla dzieci starszych, ale myślę, że już kilkulatki z brzmieniem i mówieniem/powtarzaniem w innych narzeczach świetnie dały by sobie radę. A ćwiczenie buzi i języka wyśmienite!
NAGRODA NR 11
Od Pomysłowej Mamy: Motywacyjna Tablica Obowiązków I Kreatywny blok Rysunkowy otrzymuje Pani Karolina Sikorska za propozycję:
Mam głowę pełną pomysłów. Chciałam na początek zaproponować warsztat małego chemika, bo nawet w domu można zrobić fantastyczne eksperymenty chemiczne, ale w sumie to można podciągnąć pod te eksperymenty naukowe. Dlatego moim typem będzie warsztat polonistyczny. Czyli napisanie bajki, baśni, opowieści lub wiersza, w którego tworzenie włączają się dzieci, np o tematyce przygodowej lub o fantastycznej. I oczywiście stworzenie jej w rzeczywistości. 
NAGRODA NR 12
Od Pomysłowej Mamy: Karta Obowiązków, Magnetyczny kalendarz Pogody dla Pani Anety Paluch za zaproponowanie warsztatu:
Warsztaty dobrego zachowania -ostatnio jestem zaszokowana, jak dzieci źle się zachowują w stosunku do innych dzieci czy rodziców. Warsztaty muzyczne -mój syn bardzo lubi śpiewać a córka tańczyć -warsztaty taneczne.Warsztaty kreatywna dla dzieci, które zaczynają swoja przygodę z pisaniem wierszyków czy wymyślaniem bajek. Na koniec warsztaty, jak radzić sobie, gdy ktoś chce zrobić nam krzywdę lub gdy widzimy, że komuś dzieje się krzywda.
NAGRODA NR 13
Od Projekt: Człowiek: "Przygody Ważki Grażki" Dorota Dziedziewicz, Aleksandra Gajda, Edyta Karwowska wyd. Harmonia zostaje przyznana Pani Ilonie Kowalczyk za propozycję:
Warsztat savoir-vivre - taka lekcja dobrych manier, co wolno, kiedy wypada, czego nie wypada robić w towarzystwie itd. Myślę, że na takim warsztacie niejeden dorosły wiele by się nauczył. 
NAGRODA NR 14
Od Projekt Londyn 2014: figurkę PeeLka 2.14, autorską grę Poznaj Londyn otrzymuje Pani Anna Mazur za:
Może Klub Małego Inżyniera, a w tym projektowanie, konstruowanie i programowanie np.... robota! Robot=pomoc mamy w codziennych porządkach.
NAGRODA NR 15
Od Przedszkole pod Brykającym Gagatkiem: zestaw filcowych jabłuszek do nauki liczenia 1-10 wraz z 55 kamykami przyznana Pani Amelii Tylec za propozycję:
A ja proponuję sprzątające warsztaty! Nauka pomocy przy sprzątaniu z elementami zabawy i nauki. Np. układanie książeczek na półkach od największych do najmniejszych. Segregacja zabawek (klocki lego jedna skrzynia, klocki drewniane druga skrzynia itd). Taniec z odkurzaczem. Jazda na łyżwo-myjkach. Wielkie gromadne składanie ubrań!
NAGRODA NR 16
Od W Krainie Wesołych Łobuzów: kolczyki szydełkowe i aniołek szydełkowy na choinkę dla Pani Bogusławy Golon za propozycję warsztatu:
Warsztaty pt. ekologiczna żywność- założenie małego poletka z różnymi warzywami i obserwacja wzrostu.
NAGRODA NR 17
Od Wyczekanej: poducha domek i kot klamkowy w tej samej tonacji kolorystycznej przyznana Pani Marcie Gniadzik za zaproponowanie:
Proponuję warsztat bibliofila: jak powstaje książka? kto je pisze? jak powstają ilustracje? kto czyta (np. dzieci na całym świecie. można połączyć z warsztatem małego podróżnika i "zwiedzić" różne państwa)? spróbować napisać i narysować własną książeczkę.
NAGRODA NR 18
Od Zabawy i Zabawki: szydełkowe laleczki Klemens i Klementynka powędruje do Pani Natalii Cieszyńskiej za propozycję:
A może by tak projekt państwa-miasta? Czyli warsztaty dotyczące innych państw, ich kultury, pogody, ciekawostek, flagi, języka... Dla przykładu Czechy - język czeski jest porażająco śmieszny (chłopcy na pewno w mig załapaliby niektóre "ważne" słówka jak "kamikadze – japonsky spadalec"), więc można się zarówno ubawić jak i czegoś pożytecznego o danym państwie nauczyć.
Wszystkich zwycięzców poprosimy o kontakt przez wysłanie maila danymi do wysyłki nagród na adres: dzieckonawarsztat@projektlondyn2014.pl
I to już wszystkie nagrody, ale nie martwcie się - DZIECKO NA WARSZTAT pewnie wkrótce znów przygotuje jakiś konkurs i nagrody z pewnością będą równie ciekawe i nietypowe, jak i tym razem. Zatem, bądźcie z nami!
A już niedługo, 25 listopada, na blogach pojawią się relacje z warsztatów kulinarnych. Wiem, że wiele mam już zaczęło (my też), ale o tym na razie sza!

0 komentarze

Prześlij komentarz