KIESZONKOWCE-GRY KARCIANE DLA DZIECI W WIEKU SZKOLNYM

piątek, 16 grudnia 2016
kieszonkowece, gry karciane

                            Jesteśmy miłośnikami wszelkich gier i szarad. W domu, u znajomych, czy w  podróży, wciąż w coś gramy. Rynek nasycony jest grami dla młodszych dzieci. Szeroki wybór pozwala na stymulacje i pierwsze zaszczepienie miłości do gier i zabaw.  Szukając edukacyjnych gier dla dzieci w wieku szkolnym trafiłam na KIESZONKOWCE wyd. Edgard. Spełniają moje kryterium wiekowe, posiadają walory edukacyjne i nadają się zarówno do gry w domu, na szkolnej przerwie i podczas podróży. Dzięki nim, dziecko stające się nastolatkiem może zabłysnąć wśród rówieśników.


KIESZONKOWIEC ANGIELSKI 

Gra karciana do nauki przymiotników. Producent proponuje cztery warianty gry: szachraj, klapek, memory i karuzela. U nas doszła jeszcze klasyczna "wojna", tylko pary są na zasadzie przeciwieństw.  Uczy, rozwija, pomaga ćwiczy koncentrację, w efekcie ubocznym utrwala słówka.  Grać można w dwie osoby lub kilka. Do kart dołączony jest słowniczek oraz szczegółowa instrukcja. Zabawne ilustracje pomagają zapamiętywać przymiotniki na zasadzie wzrokowego kojarzenia.

Wiek 9+
kieszonkowiec angielski, angielski 9+

KIESZONKOWIEC MATEMATYCZNY Trzecia połowa

"Czy liczba samogłosek w wyrazie matematyka równa jest 20 minutom?
Kwadrans to to samo co ćwiartka?
A może ananas ważący 0,75 kg jest równy 5 dniom tygodnia?"
Opis był na tyle intrygujący, że postanowiłam wciągnąć ten zestaw kart do naszej kolekcji.
Czwarta klasa to już poważniejsza matematyka, zaczęły się ułamki. Karty powodują, że nauka wchodzi do głowy przyjemnie poprzez zabawę. Dla urozmaicenia dzielimy czasem owoce, piłki w koszach, czy rzędy misek.  Matematyka bywa dla większości uczniów nudna. Może to być związane z tym, że nauczyciel w szkole pokazuje liczby na tablicy zamiast dawać zadania na przestrzennych przykładach. W kieszonkowiec matematyczny można grac na pięć sposobów: memory, szachraj, memory II, klapek i karuzela. Każda z tych gier ćwiczy spostrzegawczość, refleks i mimowolnie uczy wartości ułamków.

Wiek 10+
gry karciane, nauka ułamków, gry 10+

Lubisz już mnie? Polub

                                                      

KIESZONKOWIEC LOGICZNY Dzika logika

Ta opcja jest moją ulubioną. Przypomina mi czasy dzieciństwa. Chodziłam z koleżanką do biblioteki. Szukałyśmy tam zabawnych zagadek oraz łamigłówek. Tworzyłyśmy sobie teleturniej z dyplomami i nagrodami. Trudność polegała na tym, że wciąż wyszukiwałyśmy nowe źródła zdobywania pytań i zaskakujących odpowiedzi. Jednymi z prostszych były: "Jakich kamieni jest w rzece najwięcej?", albo "Jakich drzew jest w lesie najwięcej?". Układanie działa lub kształtów, z opcją zmiany jednej zapałki, również było świetną zabawą.  Podobne klimaty ma gra karciana Dzika logika. Karty zawierają, aż 85 podchwytliwych zagadek z odpowiedziami. Gra uczy logicznego myślenia, koncentracji oraz wyciągania wniosków.  Choć córka jest w czwartej klasie zabawa wciągnęła ją na całego. Już przygotowuje zestaw zagadek na survivalowy wyjazd w ferie.

Wiek 12+
gry z zapałkami, zagadki logiczne, zagadki i łamigłowki

gry karciane 12+, zagadki z zapałkami

                             W serii Kieszonkowce jest 5 gier sprawdź pozostałe KLIK

Podobają ci się kieszonkowce?
A może znasz inne fajne gry dla dzieci w wieku szkolnym?
Napisz o nich.



17 komentarze

  1. Super. Sama lubię takie rozrywki, ale dla dzieci to już w ogóle atrakcja. Do tego rozmiar gier sprawia, że można je zabrać na wycieczki itp

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mamy kilka gier na podróż. Wersje karciane gier planszowych i teraz Kieszonkowce. Oczywiście wszystko zależy od upodobań, ale Dziak logika to, jak dla mnie hicior <3

      Usuń
  2. Oj, te gry jeszcze przede mną - ale przynajmniej będę wiedzieć, czego szukać :D My póki co gramy w Piotrusia, wojnę i memo, he he ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gry powinny być dostosowane do wieku. Zanim się obejrzysz będziesz kupowała gry 16+ ;)

      Usuń
  3. W sprawie "Kieszonkowców" mam nieco inny punkt widzenia (o czym napisałam na blogu Bajdocja). Ten pokrojony banan na zdjęciu to luźna ilustracja, bo raczej nie ułamki ;-)
    Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To dzieło Meli (czterolatki), ona tak interpretuje dzielenie na kawałki, bardzo uproszczone, ale fajne, jak na ten wiek. Stara się dorównać siostrze. Uważam, ze to słodkie <3

      Usuń
    2. Daj mi link bo nie mogę wpisu znaleźć.

      Usuń
    3. Wedle życzenia :-)
      http://bajdocja.blogspot.com/2016/12/nierowne-poowy.html

      Usuń
    4. Widzę też, że macie Capital, my od niedawna również :)

      Usuń
    5. Właśnie u ciebie czytałam, nam tez bardzo się podoba. Widziałaś moje zestawienie gier na różne grupy wiekowe nas YT? To połowa tego, co mamy. Są oczywiście takie, którymi zachwycamy się od dawna i nowości :)))

      Usuń
    6. Widziałam Twoje zestawienie :-)

      Usuń
  4. Ciekawe gry, sama bym się pobawiła :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kieszonkowiec angielski rzucił mi się szczególnie w oczy. Będę musiała się za nim rozejrzeć, bo idealnie nada mi się do zajęć.

    OdpowiedzUsuń
  6. Szkoda, że nie widziałam ich wcześniej, zanim kupiłam prezenty. Zwłaszcza ten trzeci zestaw byłby idealny dla mojego brata ciotecznego. Ale wszystkie trzy nazwy gier sobie zapisuję! Jeszcze będzie okazja by komuś kupić :)

    OdpowiedzUsuń